Recepty

Marmeláda: Znáte její historii a zvládnete si zajímavé příchutě připravit i doma?

Všichni ji známe a všichni ji ve větší či menší míře ve své kuchyni používáme. Tušíte ale, kde a jak marmeláda vznikla a jaké zajímavé druhy jste schopni připravit si i doma? Nemusíte se bát, je to jednoduché a okouzlíte tím každou návštěvu. Marmeláda má svůj původ významně spojený s ovocem a jeho způsobem uchování, aby mohlo být konzumováno i mimo sezónu. Přestože moderní marmeláda je často zaměňována s džemem, historický původ slova a význam se liší. Slovo „marmeláda“ má kořeny v arabském slově „marmal“, což znamená pastu nebo konzervovaný ovocný produkt. Džem je také sladký pokrm vyrobený z ovoce a cukru, avšak na rozdíl od marmelády jsou kousky ovoce v džemu mnohem menší a jsou rozprostřeny po celém pokrmu. Džem má proto mnohem hladší konzistenci.

 


 

Zobrazit podrobný postup přípravy receptu: Marmeláda: Znáte její historii a zvládnete si zajímavé příchutě připravit i doma?

Seznam ingrediencí, doba přípravy pokrmu a podrobný recept na Marmeláda: Znáte její historii a zvládnete si zajímavé příchutě připravit i doma? viz odkaz výše

Zdroj: ReceptyOnline.cz