Recepty

Crostini se 7-minutovým vejcem a ančovičkami

2 plátky chleba, nejlépe ne úplně čerstvého
2 vejce pokojové teploty (nebo je vyndejte z lednice a dejte do teplé vody na pár minut)
1 malý stroužek česneku, olupaný a rozpůlený
kvalitní olivový olej, nejlépe extra panenský
4-6 filátek ančoviček (ale pokud je nemáte rádi, tak je klidně vynechejte..jen se připravíte o chuťový zážitek….)
2 lžičky dijonské hořčice
1 lžička zakysané smetany
lístky čerstvého polníčku či špenátu (nebo jakýkoliv jiný váš oblíbený salát)
sůl a čerstvě namletý pepř Do vroucí vody s trochou soli či pár kapkami octa dejte vařit vejce (opatrně je tam vložte lžící, ať neprasknou). Nastavte si kuchyňský budík na 7 minut a vařte na mírnějším výkonu sporáku. Pokud budete vařit vejce vyndaná přímo z ledničky, tak k době varu přidejte 1 minutu navíc.
Filátka ančoviček vyndejte z olivového nálevu, opláchněte pod tekoucí vodou a dejte osušit na papírovou utěrku. Ančovičky budou mít méně intenzivní slanost než obvykle.
Mezitím si každý krajíc chleba z obou stran potřete olivovým olejem a dejte péci buď pod gril nebo na suchou pánev. Já jsme využila starou litinovou pánev s vroubkováním kvůli vizuálnímu efektu – i oči se potřebují najíst, že? ;-). Pečte crostini na středním výkonu z každé strany cca 3 minuty. Po vyjmutí z pánve každou stranu topinky potřete rozpůleným stroužkem česneku. Kdo to má raději, tak krajíc chleba přepůlí nožem, bude se to pak lépe konzumovat. Dejte crostini stranou.
Mezitím máte uvařená vejce, která po sedmi minutách varu dejte pod tekoucí studenou vodu na cca 1 minutu. Pak je oloupejte a rozpůlená či rozdrobená přemístěte do mističky. Žloutky budou lehce tekuté, ale bílky krásně pevné – sedmiminutová vejce jsou konzistencí blízko vajíčku na hniličku, ale pevnější. Vajíčka rozmačkejte a promíchejte vidličkou se zakysanou smetanu a dijonskou hořčici, osolte a opepřete podle vaší chuti.

Crostini (čili topinky) se 7-minutovým vejcem a ančovičkami jsou tímto v podstatě hotové! Teď už stačí na každou topinku nanést hojnou vrstvu vaječné směsi, …

Zobrazit podrobný postup přípravy receptu: Crostini se 7-minutovým vejcem a ančovičkami

Seznam ingrediencí, doba přípravy pokrmu a podrobný recept na Crostini se 7-minutovým vejcem a ančovičkami viz odkaz výše

Zdroj: TopRecepty.cz