Recepty

Kváskový estonský skořicový kringel

250 g hladké mouky (já jsem dala napůl pšeničnou a rýžovou)
80 ml mléka
40 g kvásku (měla jsem žitný)
30 g kakaového másla (rozpustit)
1 vejce
1 PL třtinového cukru
špetka soli

Skořicová pasta:
50 g másla (změklé v pokojové teplotě)
3 KL mleté skořice (kopičky)
3 PL agáve nebo jiné sladidlo Měkké máslo rozmačkáme vidličkou a propojíme se skořicí a sirupem.
Ze surovin na těsto vypracujeme pevné těsto a přikryté dáme kynout (toto kváskové těsto bude podle mě potřebovat asi tak 4-5 hodin). Kváskové těsto nestačí přikrýt utěrkou jako kvasnicové (měla jsem v míse, přikryté talířkem).
Já jsem vyzkoušela pomalé kynutí:
Těsto jsem připravila večer a po vypracování nechala kynout hodinu v kuchyni na lince, potom jsem ho na noc (cca na 10 hodin) šupla do lednice a ráno, před odchodem do práce jsem ho vyndala zase na linku. Po příchodu z práce jsem těsto propracovala a začala jsem válet, mazat, krájet.
Když je těsto vykynuté, trošku propracujeme a rozválíme na co nejtenčí plát (příště zkusím ještě tenčí). Plát potřeme skořicovou pastou a srolujeme. Podélně rozkrojíme, zarolujeme a spojíme do kruhu. Toto nakrojení a pletení je důležité, protože se tak promazané okraje těsta krásně dokřupava propečou, hlavně zakončení musím ještě vychytat, asi to chce grif a zručné ruce.
Po upletení těsto přikryjeme třeba mísou od těsta a necháme ještě cca hodinku dokynout (díky prokrojení vytékalo trochu másla, proto příště nechám dokynout srolované a po rozkrojení a spletení hned upeču).
Nakonec pečeme ve …

Zobrazit podrobný postup přípravy receptu: Kváskový estonský skořicový kringel

Seznam ingrediencí, doba přípravy pokrmu a podrobný recept na Kváskový estonský skořicový kringel viz odkaz výše

Zdroj: TopRecepty.cz