Recepty

Mléčné kokosové koule

– 112,5g (3 PL) středně tekutého glukózového sirupu. Odpovídá 3 polévkovým lžícím. Správná hustota je důležitá, sirup nabíráme lžící protože i když je tekutý tak špatně teče. PL sirupu znamená že sirup je nejen na lžíci ale i trochu kolem lžíce protože točím s lžící podobně jako při nabírání medu).
– 139g strouhaného sušeného kokosu
– 27,5g palmového tuku (např. Iva)
– 63g sušeného mléka
– 15 špetek granulovaného sójového lecitinu (jiný nemám). Přesnou váhu neznám; na mé váze 4g lecitinu odpovídá 22 špetkám g.s.l. Jde o variaci receptu „Kokosové kuličky obalované v čokoládě “ odkaz v poznámce. Detailní postup je stejný nebo podobný.

Glukózový sirup nahřeju v hrnci s tlustým dnem na teplotu, kdy se začne vařit a pak ho hned vypnu. Přidám tam palmový tuk. Sójový lecitin rozmočím v několika kapkách vody a rozmačkám, aby se dal dobře vpravit do směsi. Přidám ho do hrnce a promíchám. Pak přidávám sušené mléko a kontroluju si hustotu směsi, která nemá být více hustá než je konzistence bramborové kaše. Pak přisipávám kokos a promíchávám a kontroluju jestli těsto jde ještě zpracovat. Tady je třeba opatrně aby se člověk nespálil. Těsto řádně prohnětu a za tepla dělám koule. Koule v dlaních zpracuju asi 7 krouživými pohyby, přičemž vznikne soudržná bílá koule. Ruce a koule jsou od tuku, takže je můžeme v závěru ještě …

Zobrazit podrobný postup přípravy receptu: Mléčné kokosové koule

Seznam ingrediencí, doba přípravy pokrmu a podrobný recept na Mléčné kokosové koule viz odkaz výše

Zdroj: TopRecepty.cz