Recepty

Ořechový krémový dort.

Korpus:
7 vajec
200 g moučkového cukru
100 g polohrubé mouky
80 g mletých ořechů
40 g piškotových drobků
2 lžičky prášku do pečiva
Kávový krém:
1 vanilkový pudink
1/4 l mléka
3 lžíce silné černé kávy
300 g másla
150 g moučkového cukru
rybízová marmeláda
Na ozdobení:
200 g másla
120 g moučkového cukru
kakao
1 čokoláda na vaření
30 g ztuženého tuku
mleté ořechy Korpus:Suché přísady krom cukru nasypeme do mísy a smícháme. Vejce s cukrem vyšleháme do pěny, postupně z lehka vmícháme sypkou směs, dobře promícháme a nalijeme do tukem a moukou vysypané formy. Upečeme ve středně vyhřáté troubě. Upečený dort necháme schladnout, vyklopíme, necháme odpočinou a potom rozřízneme na tři pláty a plníme krémem.
Krém: z mléka a pudinkového prášku uvaříme pudink, po odstavení přidáme po lžících černou kávu a mícháme do vychladnutí. Máslo s práškovým cukrem utřeme do pěny a pak po lžících zašleháme pudink.
Spodní plát pokapeme černou kávou, potřeme tenkou vrstvou marmelády a na ni natřeme krém. Na krém položíme druhý plát a vše opakujeme a položíme třetí plát, který jsme pokapaly kávou před položením na krém. Trochu krému si necháme na potření celého povrchu. Dort potřeme krémem, vrch i boky a dáme na dvě hodinky stuhnout.
Dohotovení: ve vodní lázni rozehřejeme čokoládu na vaření s tukem, polijeme jen vrch dortu, boky obalíme mletýma ořechama a opět …

Zobrazit podrobný postup přípravy receptu: Ořechový krémový dort.

Seznam ingrediencí, doba přípravy pokrmu a podrobný recept na Ořechový krémový dort. viz odkaz výše

Zdroj: TopRecepty.cz