Recepty

Slavnostní čokoládový dort s ovocem

250 g cukru krupice
120 g másla
2 vejce
120 g tmavé čokolády
350 g polohrubé mouky
120 ml smetany
250 ml vody

Ovocné želé:
700 g mraženého ovoce (lesní směs)
50 g cukru krupice
2 pytlíky (20g) červeného dortového želé

Krém:
400 ml smetany
300 g bílé čokolády
120 g másla

Přízdoby:
ovoce (jahoda, maliny, borůvky)
čiré dortové želé
čokoládová poleva
čokoládové trubičky Nejprve si připravíme čokoládový korpus. Žloutky, cukr a povolené máslo vyšleháme do pěny. Přidáme rozpuštěnou čokoládu, mouku, vodu i smetanu a opět pořádně prošleháme. Vedle si připravíme sníh z bílků a pomalu vmícháme do připravené směsi. Těsto nalijeme formy (průměr 26 cm), pečeme ve vyhřáté troubě cca 45 min na 180°C.
Necháme pořádně vychladnout. Klidně do druhého dne.

Čokoládu, máslo a smetanu rozpustíme ve vodní lázni a mícháme dostatečně dlouho, aby se všechno spojilo v hladký krém. Necháme chvilku vychladnout, uložíme na cca 20 min do mrazáku a vrhneme se na ovocnou vrstvu.

Mražené ovoce ohřejeme s cukrem na teplotu varu a smícháme s dortovým želé dle návodu na pytlíku.Nedávejte cukru moc, je lepší nakyslá chuť, ostatní vrstvy jsou dost čokoládové. Necháme trochu zchladnout (cca 2 min). Dortový korpus rozdělíme na dvě patra. Položíme obě půlky na talíř s pečícím papírem řeznou stranou navrch. Naneseme na ně ovocné želé a necháme ztuhnout. Mezitím si doděláme krém.

Nelekejte se, když je krém po vyjmutí z mrazáku stále tekutý. Krém vyšleháme šlehačem do tuha (pokud se v něm udělají hrudky a je moc tuhý, stačí to dát zas na minutku do mikrovlnky a trochu rozehřát). Naneseme na ovocnou vrstvu, nandáme patra na sebe a natřeme krém po obvodu. Na něj za čerstva po obvodu nalepíme čokoládové trubičky. Čerstvé ovoce obalíme v čirém želé (déle …

Zobrazit podrobný postup přípravy receptu: Slavnostní čokoládový dort s ovocem

Seznam ingrediencí, doba přípravy pokrmu a podrobný recept na Slavnostní čokoládový dort s ovocem viz odkaz výše

Zdroj: TopRecepty.cz