Recepty

Tvarohovo – kakaová pomazánka

Čokoládová hmota:
2/7 KL želé
2/7 KL škrobu
2 (20 ml) kalíšky smetany do kávy
3 KL kakaa
4 KL cukru
3 KL čokolády Figaro nastrouhané
250 g tvarohu

Želé na zahuštění (volitelné):
1 KL želé
1 KL kukuřičného škrobu
20 ml mléka Hned na úvod bych vysvětlil, že želé na zahuštění není nutné dělat, ale může se hodit, pokud pomazánku děláte od oka a spletete množství. Když dáte moc mléka nebo máte řídký tvaroh, bude se hodit i to husté želé. Pozor: na dávkování používám malou kávovou lžičku na vajíčka na hniličko, ne kávovou lžičku na kávu. Dále malou čajovou lžičku, která je asi 2x tak větší (odhadem).
Dám si lžičku toho želé a lžičku škrobu do kastrůlku, je to asi tak na špičku lžičky. Naleju tam dva kelímky mléka (20 ml). Nechám deset minut bobtnat, mezitím připravím druhé želé do misky.
Dva kelímky smetany do kávy naleju do misky. Přidám trochu cukru a želé nechám 10 minut bobtnat. Jedno želé jdu zahřát, promíchám, vychladím a dám do lednice. Pak udělám to druhé – obsah misky naleju do prázdného kastrůlku. Zahřeju, rozmíchám, přidám cukr, rozmíchám, přidám kakao, rozmíchám, přidám čokoládu, rozmíchám. Nevařím. Mám tmavě hnědou hmotu, dám zchladit. Vyndám schlazené želé z ledničky, aby úplně neztuhlo a počkám si, až vychladne ta čokoládová poleva. Vyndám tvaroh, vezmu čtvrtinu. Vyndám čokoládovou polevu, smíchám s tvarohem. Už teď je to v podstatě hotovo, ale tím hustým želé to můžeme zahustit nebo nadstavit, to bychom ale museli ještě přisladit. Nejlepší chuť je jak tvaroh hustý, chuť je dost výrazná. Pokud to trochu nadstavíte tím bílým želé, tak chuť zeslábne a tak je lepší dosladit.
Na co je třeba si dát pozor – tak akorád abychom tam nedali moc mléka, jak je to řídké, tak to není dobré, moc želatiny zředí chuť, ale umí zahustit pomazánku. Časové intervaly volím tak, aby mi vše vychladlo, ale neztuhlo. Během smíchávání je tvaroh studený a tak výsledná pomazánka není teplá, ale má …

Zobrazit podrobný postup přípravy receptu: Tvarohovo – kakaová pomazánka

Seznam ingrediencí, doba přípravy pokrmu a podrobný recept na Tvarohovo – kakaová pomazánka viz odkaz výše

Zdroj: TopRecepty.cz