Recepty

Western/country dort

korpus 30cm forma:
10 vajec
300g cukru písek
10 lžic oleje
50 g kakaa
250 g hladké mouky
1/2 prášku do pečiva

korpus 20cm forma + malá bábovička:
5 vajec
150g cukru písek
5 lžic oleje
150 g hladké mouky
1 lžička prášku do pečiva

3 másla
10 lžic polohrubé mouky
500 ml mléka či vody
cukr moučka dle chuti
2 tvarohy

pikantní marmeláda
čerstvé ovoce
potahovací hmota
potravinářská barviva na větší korpus: bílky vyšleháme do tuha a všleháme cukr. Šleháme, dokud netvoří sníh pevné špičky. Poté zašleháme žloutky a olej, ručně vmícháme kakao, mouku a PDP. Pečeme ve formě 50-60 min. v troubě předehřáté na 150°C.
na menší korpus a klobouk/bábovičku: bílky vyšleháme do tuha a všleháme cukr. Šleháme, dokud netvoří sníh pevné špičky. Poté zašleháme žloutky a olej, ručně vmícháme mouku a PDP. Trochu těsta dáme do silikonové formičky na bábovičku, zbytek do formy 20cm a pečeme cca 40min. v troubě předehřáté na 150°C (bábovičku vyndáme dříve, po cca 20-25min).

Na krém svaříme vodu/mléko s moukou, do vychladlé hmoty všleháme změklé máslo a cukr dle chuti. Třetinu krému odebereme stranou (na potření povrchu korpusů), do zbytku všleháme tvaroh.

Vychladlé korpusy otočíme dnem vzhůru – získáme tak krásně rovnou plochu, 1-2x prořízneme, lehce potřeme marmeládou, poté tvarohovým krémem a poklademe ovocem (nejoblíbenější jsou banány či broskve). Korpusy potřeme dokola i navrchu odebraným máslovým krémem, kterým zarovnáme nerovnosti a dáme do druhého dne do lednice vychladit a proležet.
Na klobouk seřízneme prohlubeň v bábovičce, 1x prořízneme, promažeme stejně jako korpusy marmeládou a tvaroh.krémem, pomažeme máslovým krémem.

Druhý den bábovičku potáhneme a vytvarujeme, přidáme dýnko klobouku a na pečicím papíru dáme ztuhnout do ledničky. Papír je nahoře sešit, aby držel zvednuté kraje dýnka. Oba …

Zobrazit podrobný postup přípravy receptu: Western/country dort

Seznam ingrediencí, doba přípravy pokrmu a podrobný recept na Western/country dort viz odkaz výše

Zdroj: TopRecepty.cz