Recepty

Quiche z květákového těsta s fenyklem a kokosem

1 malý květák (zhruba 4 hrnky výsledné květákové „rýže“)
⅓ hrnku měkkého kozího sýra
½ hrnku mandlové mouky či jemně namletých mandlí
1 lžička sušeného oregana
200g kozího sýru typu brie
1hrnek kokosové smetany
4 vejce
1 bulva fenyklu
trocha rozmarýnu
2 lžíce kokosového oleje + na vymazání formy
sýr a pepř Nejdříve udělejte těsto: Květák rozdělte na malé růžičky a dejte do mixéru. Mixujte tak dlouho, dokud z květáku nebude jemná „rýže“, trvá to asi minutku. V menším kastrolu dejte vařit vodu. Jakmile začne vřít, přidejte květák a povařte zhruba 4 minutky. Slijte do jemného cedníku. Jakmile je květák slitý, přesuňte ho do čisté utěrky, udělejte z něj balíček a pořádně ho vyždímejte. Toto je zásadní trik pro to, aby květákové těsto drželo tvar a konzistenci a aby se jednotlivé kousky quiche daly brát rukou. Přendejte do mísy, přidejte vejce, kozí sýr, mandlovou mouku, sůl, pepř a oregano a 2 lžíce kokosového oleje. Rukama důkladně promíchejte a uhňácejte těsto. Formu na quiche pořádně vymažte kokosovým olejem a těsto do ní důkladně upěchujte, prsty těsto rovnoměrně rozprostřete po okrajích. Na závěr ho propíchejte vidličkou, ať se při pečení nevzdouvá.
Přendejte do trouby předehřáté na 180 stupňů a pečte zhruba 20-30 minut, než těsto lehounce (opravdu jenom lehounce, aby se pak nepřipálilo) zezlátne.
Fenykl nakrájejte na jemné plátky (bulvu rozkrojte napůl, vykrojte tvrdý střed a poté krájejte najemno). Fenyklem rovnoměrně poklaďte těsto.
Kokosovou smetanu smíchejte spolu se zbývajícími 3 vejci, přidejte rozmarýn, sůl a čerstvě umletý pepř. Směsí zalijte fenykl, měla by sahat těsně pod okraj těsta.
Na závěr poklaďte povrch sýrem brie.
Vložte do trouby a pečte zhruba 35 minut, dokud povrch …

Zobrazit podrobný postup přípravy receptu: Quiche z květákového těsta s fenyklem a kokosem

Seznam ingrediencí, doba přípravy pokrmu a podrobný recept na Quiche z květákového těsta s fenyklem a kokosem viz odkaz výše

Zdroj: TopRecepty.cz