Recepty

Krkovičkové závitky se zeleninou z papiňáku

4 silnější plátky krkovice/700g
8 plátků šunky/130g
3 kedlubny/700g
1 velká mrkev
1 velká cibule
200 g uzeného domácího boku/můžeme nahradit anglickou slaninou
200 ml vody
4 lžičky hrubozrnné hořčice/na každý plátek 1lžičku
2 lžíce hrubozrnné hořčice do hotové šťávy
2 lžíce nasekaných čerstvých bylinek
3 prolisované stroužky česneku
1 plátek másla 1cm silný
mletý pepř
sůl
nit na upevnění závitků Zeleninu očistíme, cibuli nakrájíme nadrobno, mrkev a kedlubny nastrouháme na hrubém slzičkovém struhadle.
Z uzeného boku nakrájíme 4 špalíčky a ze zbytku nakrájíme kostičky, které dáme do rozehřátého papiňáku pustit tuk. Poté je osmažíme do zlatavé barvy a z částí tuku je odebereme bokem na pozdější využití.
Plátky masa opláchneme, osušíme, po obou stranách naklepeme, vetřeme sůl a pepř.
Každý plátek potřeme hořčicí, poklademe 2plátky šunky a na šunku rozložíme trochu promíchané nastrouhané mrkve s kedlubnem.
Šunku na plátku masa přehneme, aby náplň zůstala uvnitř, položíme špalíček bůčku, maso zavineme do závitku a utáhneme nití.
Do papiňáku na zbytek tuku z uzeného bůčku dáme zrůžovět nakrájenou cibuli. Poté ji odhrneme k okraji hrnce, vložíme závitky a necháme je prudce ze všech stran zatánout. Podlijeme 200ml horké vody, mírně osolíme a zasypeme zbytkem nastrouhané zeleniny.
Hrnec uzavřeme tlakovou poklicí a od doby varu vaříme na slabém plameni 30minut.
Po ochlazení hrnec otevřeme a závitky a část zeleniny odebereme stanou. Zbytek šťávy se zeleninou ponorným mixérem rozmixujeme. Do rozmixované šťávy vrátíme závitky zbavené nití,zbytek odebrané zeleniny, prolisovaný česnek a 2lžíce …

Zobrazit podrobný postup přípravy receptu: Krkovičkové závitky se zeleninou z papiňáku

Seznam ingrediencí, doba přípravy pokrmu a podrobný recept na Krkovičkové závitky se zeleninou z papiňáku viz odkaz výše

Zdroj: TopRecepty.cz